pracownicy
fot. Dreamstime

Jedna trzecia pracowników z małopolskiego oddziały firmy Oknoplast prawdopodobnie obejdzie się smakiem, jeśli chodzi o premię. Co trzeci pracownik może jej nie otrzymać z powodu niedostarczenia dowodu szczepienia do firmy. Zatrudnieni w Oknoplaście grożą, że sparaliżują fabrykę. Niektórzy straszą też masowym odejściem części załogi.

Według informacji pracowników, do których dotarło Money.pl, zarobki na liniach produkcyjnych fabryki są niezadowalająco niskie – mniej więcej na poziomie najniższej krajowej. Praca jest za to bardzo ciężka – trzyzmianowa. Na domiar złego, małopolski zakład Oknoplastu postanowił, że niezaszczepieni pracownicy nie otrzymają najbliższej, comiesięcznej premii frekwencyjnej.

Zdaniem pracowników jest to zwyczajna chęć jeszcze większego zaoszczędzenia na pracownikach lub przymuszenia ich do szczepienia – zaszantażowania. Część pracowników jest wściekła i grożą, że wrzesień może przynieść falę zwolnień, która całkowicie sparaliżuje fabrykę oraz łańcuch dostaw Oknoplastu.

Załoga poprosiła o pomoc Stowarzyszenie STOP Nieuczciwym Pracodawcom.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę