Twitter | NEXTA

Protesty przeciwko wojnie w Ukrainie stają się praktycznie z dnia na dzień coraz ostrzejsze. W mediach społecznościowych coraz większą popularnością cieszy się nagranie, na którym widać, jak niezidentyfikowany mężczyzna wycelował koktajlem Mołotowa w mury Kremla.

Wielu Rosjan jest przeciwnych wojnie w Ukrainie. Nałożone na ten kraj sankcje spowodowały, że mnóstwo osób boleśnie odczuło na własnej skórze spadek jakości życia. Niezadowolenie widać praktycznie na każdym kroku.

Z dnia na dzień protesty przybierają coraz bardziej agresywną formę. Agencja NEXTA opublikowała na Twitterze nagranie z Moskwy. Widać na nim, jak niezidentyfikowany jak dotąd mężczyzna rzuca koktajlem Mołotowa w mury Kremla.

Nie da się ukryć, że póki co jest to pierwszy tak stanowczy i symboliczny atak skierowany wprost w rosyjskie władze. Na filmie widać, że płomienie doprowadziły do powstania czarnego osadu na cegle.

Do tej pory nie udało się ustalić, kim był odważny mężczyzna, który rzucił koktajl. W ostatnich sekundach nagrania widać, jak śmiałek zabiera plecak i szybkim krokiem oddala się od miejsca wybuchu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę