folia aluminiowa

Folia aluminiowa ma bardzo dużo zastosowań w kuchni. Zazwyczaj owija się nią rożne potrawy i ciasta, które chcemy zjeść w późniejszym czasie. Jednak okazuje się, że warto z niej skorzystać także wtedy, kiedy mamy zamiar zmienić odżywianie na zdrowsze. Zobacz niezwykłe zastosowanie folii aluminiowej!

Dzięki zwykłej folii aluminiowej możemy ułatwić sobie funkcjonowanie w kuchni. Prawie każdy z nas ma ją w swojej kuchennej szafce, ale nie wielu jednak zdaje sobie sprawę z jej szerokiego zastosowania. Zobacz, w jaki sposób możesz ją jeszcze wykorzystać.

Folia aluminiowa i jej niezwykłe zastosowanie w kuchni

folia aluminiowa

Dzięki wykorzystaniu folii, możesz na przykład zastąpić kosztowny parowar. Według informacji podanych na portalu Twoje Nowinki, wystarczy, że podrzesz ją na kawałki, a następnie uformujesz z niej trzy średniej i takiej samej wielkości kulki. 

Potem umieść kulki z folii na patelni, a na nich postaw talerz z jedzeniem, które chcesz poddać obróbce termicznej. Do patelni dolej wodę, a następnie przykryj całość i rozpocznij podgrzewanie.

Wykorzystanie folii w ten sposób może pomóc zaoszczędzić wydatki na drogi parowar. Takie urządzenie jest bardzo pożądane przez kulinarnych smakoszy, którzy mają zamiar zadbać o swoje zdrowie i chcą zacząć przygotowywać zdrowsze dania.

Jeśli masz ochotę skorzystać z tej sztuczki to musisz pamiętać o odpowiedniej patelni. Najlepiej jednak sprawdzi się głębokie naczynie bez powłoki teflonowej oraz pokrywka. Ten trik zaprezentowany był na kanale YouTube o nazwie FOOD & WINE. Tam wykonywano ją na specjalnej patelni.

Trzeba przyznać, że folia aluminiowa pomaga nam rozpocząć przygotowywanie zdrowego jedzenia na parze.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!