Fot. Facebook.com/BudkaBorys

Poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras ujawnił w poniedziałek w rozmowie z Polsat News, że Borys Budka „nosi się z zamiarem” zrezygnowania z funkcji przewodniczącego PO. Niewykluczone, że funkcję tę przejąłby wówczas honorowy przewodniczący PO Donald Tusk

– Nie znam planów Donalda Tuska. Przyjmuję do wiadomości pewną zmianę postawy Borysa Budki, która jest dla mnie – delikatnie mówiąc – zaskoczeniem, ale dostrzegam ją. Chyba wydaje się, że Borys Budka nosi się z takim zamiarem rezygnacji i to na nowo otwiera sytuację w Platformie – stwierdził w Polsat News Nitras.

Poseł PO poinformował, że sobotnie posiedzenie Rady Krajowej PO będzie jednocześnie „rozpoczęciem całego trybu wyborczego” w tej partii. – Nie wiem, jakie są plany Borysa Budki, ale umiem czytać między wierszami, widzę, że jego determinacja do tego, żeby dalej pełnić tę funkcję, nieco zmalała, a to na nowo otwiera dyskusję w Platformie – oświadczył polityk największej partii opozycyjnej.

Nitras zauważył też, że nadszedł moment, w którym „rzeczywiście Platforma musi sobie odpowiedzieć na pytanie – i nie ma lepszego momentu niż wybory – w którą stronę zmierzać”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę