Notowania Konfederacji wzrosły o 100 proc.! Prawicowi wyborcy odwracają się od partii Kaczyńskiego?

W najnowszym sondażu pracowni Kantar PiS ma zaledwie 35 proc. poparcia. Chociaż partia Jarosława Kaczyńskiego pozostaje nadal liderem sceny politycznej, to jednak od październikowych wyborów, w których otrzymała 43,59 proc. głosów, sporo straciła. Wiele wskazuje też na to, że elektorat PiS przepływa do Konfederacji, której notowania lawinowo rosną.

Czytaj także:  Polacy pozytywnie oceniają prezydenta i premiera

Drugie miejsce na podium zajmuje niezmiennie Koalicja Obywatelska. Formację Grzegorza Schetyny wskazało 28 proc. ankietowych, co stanowi nieznacznie lepszy wynik niż w wyborach. Na trzecim miejscu plasuje się Lewica, na którą chce głosować 14 proc. ankietowanych.

Zaskakujący wzrost popularności odnotowała natomiast czwarta w zestawieniu Konfederacja. Ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego, Grzegorza Brauna i Krzysztofa Bosaka mogłoby liczyć aż na 12 proc. głosów. Oznacza to wzrost poparcia o niemal 100 proc. w porównaniu z wynikiem, jaki partia osiągnęła w październikowych wyborach. Formacja zdobyła wtedy 6,81 proc. głosów i wprowadziła do Sejmu 11 posłów

Czytaj także:  Trzaskowski ogłasza koniec Platformy jako totalnej opozycji

Na PSL i Kukiz’15 startujące z jednej listy w wyborach parlamentarnych i tworzące obecnie jeden klub w Sejmie zadeklarowało głosowanie 9 proc. ankietowanych, czyli niewiele więcej niż w wyborach, w których ludowcy otrzymali 8,55 proc. głosów.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 29 i 30 listopada.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.