W najnowszym sondażu pracowni Kantar PiS ma zaledwie 35 proc. poparcia. Chociaż partia Jarosława Kaczyńskiego pozostaje nadal liderem sceny politycznej, to jednak od październikowych wyborów, w których otrzymała 43,59 proc. głosów, sporo straciła. Wiele wskazuje też na to, że elektorat PiS przepływa do Konfederacji, której notowania lawinowo rosną.

Drugie miejsce na podium zajmuje niezmiennie Koalicja Obywatelska. Formację Grzegorza Schetyny wskazało 28 proc. ankietowych, co stanowi nieznacznie lepszy wynik niż w wyborach. Na trzecim miejscu plasuje się Lewica, na którą chce głosować 14 proc. ankietowanych.

Zaskakujący wzrost popularności odnotowała natomiast czwarta w zestawieniu Konfederacja. Ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego, Grzegorza Brauna i Krzysztofa Bosaka mogłoby liczyć aż na 12 proc. głosów. Oznacza to wzrost poparcia o niemal 100 proc. w porównaniu z wynikiem, jaki partia osiągnęła w październikowych wyborach. Formacja zdobyła wtedy 6,81 proc. głosów i wprowadziła do Sejmu 11 posłów

Na PSL i Kukiz’15 startujące z jednej listy w wyborach parlamentarnych i tworzące obecnie jeden klub w Sejmie zadeklarowało głosowanie 9 proc. ankietowanych, czyli niewiele więcej niż w wyborach, w których ludowcy otrzymali 8,55 proc. głosów.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 29 i 30 listopada.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę