Działaczka ruchów pro-life Kaja Godek oświadczyła na konferencji prasowej, że postanowiła dołączyć do ugrupowania Skuteczni, którego liderem jest Piotr Liroy-Marzec. – Obecność ruchu obrony życia w komitecie wyborczym Skutecznych Piotra Liroya-Marca stanowi gwarancję realizacji programu ochrony życia, opieki nad matkami i rodziną – podkreśliła Godek.

To już kolejna przeprowadzka polityczna Godek, która niedawno odeszła z Konfederacji do Prawicy Rzeczpospolitej. Teraz ogłosiła, że będzie działać razem ze Skutecznymi.

Wiceprezes Skutecznych Maciej Maciejowski nazwał alians z Godek „nową nadzieją dla całej polskiej centroprawicy”. – Środowiska obywatelskie, wolnościowe i patriotyczne oraz pro-life zawarły koalicję. Skuteczni Piotra Liroya-Marca nie będą, w przeciwieństwie do innych, pseudoprawicowych komitetów cenzurować niczyich poglądów – zauważył.

– Skuteczni tworzą wyborczy okręt, którego pokład jest otwarty dla wszystkich, którzy nie chcą płynąć z prądem. Wszystkich, którzy chcą reprezentować obywateli i ich postulaty – powiedział z kolei Liroy-Marzec. – Żadna władza nie ma prawa schować do sejmowej zamrażarki podpisów miliona obywateli. Dlatego Skuteczni idą do wyborów samodzielnie. Kiedyś podpisy zmieliła koalicja PO-PSL, dziś też ignorowany jest głos obywateli. Nie ma na to naszej zgody – zadeklarował polityk.

Na decyzję Godek zareagowała Prawica RP. Jak podkreślono w oświadczeniu, komitet wyborczy tej partii został powołany „w odpowiedzi na zachęty i inicjatywę pani Kai Godek (…). Decyzja pani Kai Godek o przejściu do innego komitetu wyborczego w trakcie trwającej już kampanii podważa istotną przesłankę podjętych przez nas działań. W najbliższym czasie podejmiemy więc i przedstawimy decyzje dotyczące naszych dalszych kroków i stanowiska w tej nowej sytuacji”, napisali liderzy Prawicy RP w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę