Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej w Szczecinie zapowiedział budowanie przez PiS „nowych elit” gospodarczych. Zdaniem byłego eurodeputowanego Dariusza Rosatiego jest to „program nowej rewolucji bolszewickiej”.

– Polska elita ekonomiczna musi być inna, nowa – przekonywał w swoim przemówieniu Kaczyński. – Biznesmeni też mają przed sobą wiele różnych przeszkód, które można usunąć, i mamy też w biznesie wiele szklanych sufitów, których dobrzy, uczciwi biznesmeni nie są w stanie rozbić i przejść wyżej. Powinni znaleźć się też bardzo wysoko w tych terenach, zastrzeżonych dzisiaj dla profitentów postkomunizmu, to się musi skończyć – oświadczył.

Komentując wystąpienie prezesa partii rządzącej, Rosati oświadczył, że jest to „program nowej rewolucji bolszewickiej, czyli przejęcia aktywów i majątku obecnych elit i rozdzielenia ich między swoich”.

– Kaczyński, pełen kompleksów i zawiści wobec tych, którym udało się osiągnąć sukces finansowy, chce ich zniszczyć i stworzyć nową elitę ze swojego nadania – stwierdził ekonomista. – Elitą mają być ludzie, którzy wszystko zawdzięczają państwu PiS, a nie własnej pracy i własnym talentom. A cały program PiS to jeden wielki skok na kasę, przejęcie państwa dla realizacji własnych celów. Stąd szczucie na wszystkich myślących inaczej – podsumował zapowiedzi Kaczyńskiego Rosati.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę