Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej poinformowała w południe, że dzisiaj na ręce Marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego, zostaną złożone dwa projekty ustaw dotyczących związków partnerskich.

Nowoczesna przypomina w mediach społecznościowych, że od początku powstania partii zapowiadała w swoim programie złożenie takich aktów prawnych. Finalne projekty dwóch ustaw powstały po roku prac legislacyjnych.

Posłanka Lubnauer w czasie konferencji prasowej Nowoczesnej stwierdziła, że polscy obywatele często mieszkają w innych krajach, tam zawierają związki i mają problem po powrocie, bo według polskiego prawa ich związek nie istnieje.

Monika Rosa, posłanka, która zajmowała się przygotowaniem projektów, wypowiedziała się natomiast w kwestii społeczności LGBT: – Około 2 mln osób w Polsce to osoby ze społeczności LGBT, ponad 1 mln osób w Polsce żyje w nieformalnych związkach osób tej samej płci, ponad 50 tys. dzieci wychowuje się w takich rodzinach. Te wszystkie rodziny i dzieci nie mają ochrony prawnej, państwo udaje, że ich nie widzi a to są realne rodziny i realne problemy. Nie rozumiemy dlaczego w Polsce dzielimy obywateli na lepszych i gorszych.

Swój głos w konferencji oddał również poseł z ramienia Nowoczesnej, który dwa lata temu ujawnił, że jest osobą o orientacji homoseksualnej. Paweł Rabiej stwierdził: – Cieszę się dziś potrójnie. Po pierwsze jako polityk i przewodniczący rady politycznej .N. Cieszę się jako gej z tego że osoby LGBT będą mogły zawierać w Polsce związki partnerskie jeżeli ta ustawa wejdzie w życie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę