REKLAMA

Jacek Protasiewicz z klubu PSL-Unia Europejskich Demokratów przejdzie do koła partii Nowoczesna. To pozwoli temu ugrupowaniu ponownie stać się klubem poselskim.

Po tym jak w ubiegłym tygodniu z Nowoczesnej do powstającego z Platformy Obywatelskiego klubu Koalicji Obywatelskiej odeszło pod wodzą Kamili Gasiuk-Pihowicz aż 7 posłów partia Katarzyny Lubnauer pozostała jedynie z 14 posłami, co oznaczało, że to ugrupowanie w Sejmie spada do rangi koła poselskiego.

REKLAMA

Od kilku dni politycy Nowoczesnej prowadzili rozmowy w sprawie przejścia do nich nowych posłów na zasadzie „wypożyczenia”. Rozważane było również połączenie z klubem PSL-Unia Europejskich Demokratów. Wszystko po to, aby zachować uprzywilejowaną pozycję przynależną klubom w Prezydium Sejmu i komisjach sejmowych.

Ostatecznie po rozmowach odbytych we wtorek i środę klub PSL-UED zdecydował się pomóc Nowoczesnej. Do koła poselskiego tej partii przejdzie lider UED, były polityk PO Jacek Protasiewicz. Dzięki temu partia Katarzyny Lubnauer ponownie będzie mogła być klubem. „To jest akt solidarności. Musimy wykazać się solidarnością. Szczególnie w takich trudnych warunkach, w jakich musimy działać w parlamencie” – skomentował całą sytuację szef PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz.

REKLAMA