Nowy projekt. Emerytury dla psów! Kaczyński pomoże?

W Sejmie zostanie rozpatrzony projekt dot. wprowadzenia emerytur dla psów, które służyły np. w policji lub wojsku. Pieniądze miałyby przysługiwać ich opiekunom w ostatnich latach życia zwierząt. Posłanka Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Piekarska liczy na wsparcie Jarosława Kaczyńskiego.

– Liczę w tej sprawie na wsparcie mojego klubu, ale i Jarosława Kaczyńskiego – powiedziała Wirtualnej Polsce Katarzyna Piekarska.

Prezes PiS natychmiast złożył swój podpis na liście. To okazja dla Kaczyńskiego, aby wykazać się w temacie wspierania zwierząt. Piekarska chce, by ustawą wprowadzić emerytury dla czworonogów, które służą w policji, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei, Służby Celno-Skarbowej, Żandarmerii Wojskowej, Służbie Więziennej, Służbie Ochrony Państwa czy wojsku.

– Po zakończeniu służby zwierzęta te podlegają procedurze tzw. wybrakowania i często pozostają na utrzymaniu swoich dotychczasowych przewodników. Po ciężkiej pracy są schorowane i wymagają specjalistycznej karmy. Duże koszty spadają na opiekuna, a przecież te zwierzęta swoją pracą przy wykrywaniu narkotyków, bomb, czy odnajdywaniu zaginionych ludzi zapracowały na godną starość – powiedziała Katarzyna Piekarska.

Czytaj także:  Karczewski: Opozycja kłamie. PiS daje pieniądze na leczenie chorych na raka!

– Na razie nie potrafię wyliczyć, ile taka emerytura mogłaby wynieść. Liczę tu na wsparcie ekspertów. Wystąpiłam już w tej sprawie do MSWiA i zaproponuję projekt na sejmowej komisji – zaznacza posłanka.


Komentarze