Nowy scenariusz polityczny Macierewicza? Sasin: to science fiction!

REKLAMA

Ostatnie plotki mówią o tym, że Antoni Macierewicz odejdzie z PiSu i pracuje nad nowymi scenariuszami politycznymi. Do sprawy tej odniósł się Jacek Sasin – szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

– Antoni Macierewicz nigdy nawet nie mówił ani nie sugerował, że widzi swoją rolę poza PiS. Zawsze podkreśla, że jest wiceprezesem partii, dlatego mówienie o jakichś jego nowych politycznych pomysłach nie ma żadnych podstaw. To są scenariusze science fiction czy political fiction – powiedział Sasin na antenie PR 24.

REKLAMA

Doniesienia o tym, że Macierewicz ma włączyć się w budowanie nowej partii politycznej, tworzonej przez o. Rydzyka są najprawdopodobniej nieprawdziwe.

Sasin zwrócił także uwagę, że sam o. Rydzyk odcinał się od plotek na temat powstania nowej siły politycznej pod jego patronatem.

Podczas rozmowy Jacek Sasin odniósł się także do wydarzeń, które miały miejsce kilka dni temu – zatrzymania Bartłomieja M. i Mariusza Antoniego K. w związku z nieprawidłowości w MON. Opozycja zarzucała, że świadczy to o upadku moralnym partii rządzącej. – Nie można mówić o moralnym upadku rządzących, bo upadek moralny byłby wtedy, kiedy byłaby jakaś tolerancja dla tego typu zachowań, które legły u podstaw zatrzymania obu panów – stwierdził Sasin.

REKLAMA

Udostępnij: