W niedzielę 13 października odbędą się wybory parlamentarne. Pojawiły się najnowsze badania opinii. Sondaż IBRiS przeprowadzony na zlecenie Onetu pokazuje wysokie zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. W Sejmie znalazłyby się łącznie cztery ugrupowania.

Sondaż IBRiS przeprowadzony na zlecenie portalu Onet wskazuje, że na PiS chce głosować aż 44,3 proc. respondentów. Portal wskazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego nie zanotowała żadnej zmiany od poprzedniego badania, które opublikowane 4 października.

Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje również bez zmian Koalicja Obywatelska. Na to ugrupowanie zadeklarowało 22,7 proc. Oznacza to spadek o 1,6 proc. w stosunku do poprzedniego badania.

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica (13,8 proc.), a także PSL-Koalicji Polskiej (6,2 proc.). Według sondażu IBRiS poniżej progu wyborczego znalazła się Konfederacja (3,5 proc.). Odpowiedzi „nie wiem/trudno powiedzieć” wskazało 9,5 proc. badanych.

Sondaż był przeprowadzony 8 października 2019 r na próbie 1100 osób. Badanie zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę