Nowy SONDAŻ! PiS z dwukrotną przewagą nad KO! Cztery partie w sejmie

W niedzielę 13 października odbędą się wybory parlamentarne. Pojawiły się najnowsze badania opinii. Sondaż IBRiS przeprowadzony na zlecenie Onetu pokazuje wysokie zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. W Sejmie znalazłyby się łącznie cztery ugrupowania.

Sondaż IBRiS przeprowadzony na zlecenie portalu Onet wskazuje, że na PiS chce głosować aż 44,3 proc. respondentów. Portal wskazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego nie zanotowała żadnej zmiany od poprzedniego badania, które opublikowane 4 października.

Czytaj także:  MZ informuje o wielu nowych zakażeniach w Polsce

Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje również bez zmian Koalicja Obywatelska. Na to ugrupowanie zadeklarowało 22,7 proc. Oznacza to spadek o 1,6 proc. w stosunku do poprzedniego badania.

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica (13,8 proc.), a także PSL-Koalicji Polskiej (6,2 proc.). Według sondażu IBRiS poniżej progu wyborczego znalazła się Konfederacja (3,5 proc.). Odpowiedzi „nie wiem/trudno powiedzieć” wskazało 9,5 proc. badanych.

Czytaj także:  Rząd Morawieckiego skutecznie zwalcza w Polsce koronawirusa. Uważa tak...

Sondaż był przeprowadzony 8 października 2019 r na próbie 1100 osób. Badanie zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.