Na dworcu PKP w Tarnowie przypadkowy przechodzień został raniony nożem przez 33-letniego mieszkańca Tychów. Ofiarą jest 39-letni tarnowianin. Natychmiast został przewieziony do szpitala w bardzo poważny stanie. Lekarze z tarnowskiego szpitala starają się uratować mężczyznę.

Jak informuje Radio ZET, do zdarzenia doszło przed godz. 9 rano. Przed rozpoczęciem ataku 33-letni nożownik podróżował pociągiem relacji Kraków-Tarnów. Miał wszcząć awanturę z obsługą składu i nie chciał wysiąść.

Gdy w końcu opuścił wagon wyciągnął nóż i zaatakował przypadkowego przechodnia. Padło akurat na 39-latka wchodzącego akurat z na peron. Rana była na tyle poważna, że zagrażała życiu ofiary. Konieczna była szybka operacja w szpitalu.

Rzecznik prasowy policji w Tarnowie Paweł Klimek poinformował serwis Fakt24, że agresora natychmiast po ataku zatrzymała Służba Ochrony Kolei i przekazała policji. – Mężczyzna wczoraj opuścił zakład karny w Tarnowie-Mościcach. W momencie zdarzenia był już na wolności – mówi Paweł Klimek.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!