Znudzony kwarantanną mężczyzna postanowił przemeblować swój dom w Plymouth (Anglia), który niedawno kupił. Podczas remontu znalazł sekretne przejście wybudowane na początku XX wieku.

Jake Brown zorientował się, że jedna ze ścian w jego domu różni się od pozostałych. Jak podaje portal o2.pl, mężczyzna postanowił wywiercić duży otwór. Wówczas odkrył, że pod jego domem znajduje się tajemniczy tunel. Brytyjczyk wszedł do niego i odkrył, że wewnątrz sekretnego korytarza wciąż znajdują się różne przedmioty, takie jak puszki z farbą, rower, gazeta czy butelki. Wszystko wskazywało na to, że z tunelu od wielu lat nikt nie korzystał. Jake Brown opowiada o swoim odkryciu: „Ciekawość i odrobina nudy wzięły górę, więc wziąłem wiertło i zacząłem wiercić otwory w ścianie”.

Okazuje się, że znalezione przez mężczyznę dowody potwierdzają, że tunel powstał na początku XX wieku. Jake Brown skontaktował się z lokalnym historykiem Richardem Fisherem, który przypomniał, że w ubiegłym wieku w tej okolicy często wraz z domami budowano piwnice. W tej odnalezionej w Plymouth, którą odkrył Brown, prawdopodobnie trzymano niegdyś węgiel.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę