Nurowska o pensji dla pierwszej damy: Nie zgadzam się, aby ta darmozjadka dostawała 18 tysięcy złotych za nic nierobienie

Pisarka Maria Nurowska skrytykowała decyzję polityków o przyznaniu pierwszej damie stałej pensji. Nigdy przedtem w Polsce małżonka prezydenta nie otrzymywała wynagrodzenia. Prawo i Sprawiedliwość postanowiło to teraz zmienić.

Agata Kornhauser-Duda ma zarabiać prawie 18 tys. brutto. Nie wiadomo jednak za co ma dostawać te pieniądze, ponieważ obowiązki pierwszej damy nie są określone.

Czytaj także:  Biskup Mendyk: Rodzice mają obowiązek zapisywać dzieci na lekcje religii

„Nie zgadzam się, aby ta darmozjadka w Pałacu Namiestnikowskim z moich podatków zarabiała 18 tys. złotych miesięcznie za nic nierobienie”, oświadczyła Maria Nurowska w mediach społecznościowych i dodała: „Powinna dostać taką pensję, jaką zarabiała w zawodzie nauczycielki”.

„A jak to się ma do poprzednich Pierwszych Dam? To były prawdziwe damy i nie dostawały żadnego wynagrodzenia! Teraz trzeba im to wyrównać, bo one naprawdę się starały i nie przynosiły Polsce wstydu, jak powyższa osoba!”, skomentowała pisarka.

Nie zgadzam się, aby ta darmozjadka w Pałacu Namiestnikowskim z moich podatków zarabiala 18 tys.złotych miesięcznie za…

Opublikowany przez Marię Nurowską Niedziela, 16 sierpnia 2020

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.