Nurowska o pensji dla pierwszej damy: Nie zgadzam się, aby ta darmozjadka dostawała 18 tysięcy złotych za nic nierobienie

Pisarka Maria Nurowska skrytykowała decyzję polityków o przyznaniu pierwszej damie stałej pensji. Nigdy przedtem w Polsce małżonka prezydenta nie otrzymywała wynagrodzenia. Prawo i Sprawiedliwość postanowiło to teraz zmienić.

Agata Kornhauser-Duda ma zarabiać prawie 18 tys. brutto. Nie wiadomo jednak za co ma dostawać te pieniądze, ponieważ obowiązki pierwszej damy nie są określone.

Czytaj także:  Jest projekt ustawy ws. niedzieli handlowej
 

„Nie zgadzam się, aby ta darmozjadka w Pałacu Namiestnikowskim z moich podatków zarabiała 18 tys. złotych miesięcznie za nic nierobienie”, oświadczyła Maria Nurowska w mediach społecznościowych i dodała: „Powinna dostać taką pensję, jaką zarabiała w zawodzie nauczycielki”.

„A jak to się ma do poprzednich Pierwszych Dam? To były prawdziwe damy i nie dostawały żadnego wynagrodzenia! Teraz trzeba im to wyrównać, bo one naprawdę się starały i nie przynosiły Polsce wstydu, jak powyższa osoba!”, skomentowała pisarka.

Czytaj także:  Karczewski o uchwale Senatu w sprawie budżetu UE: Skandaliczna i antypolska

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3177924872295127&id=100002329372351

   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS