Pandemia wywołana koronawirusem nie schodzi z pierwszych stron gazet i portali informacyjnych. Odnoszą się do niej w wypowiedziach również mniej lub bardziej znane osobistości. Również Tadeusz Rydzyk postanowił zabrać głos w tej sprawie. W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” redemptorysta mówił, że jest to „czas łaski, jaki dał nam Pan Bóg”.

– Dziś poprzez kolejne przełomowe wydarzenie, Bóg daje naszemu narodowi jeszcze jedną szanse na duchowe oczyszczenie – mówił T. Rydzyk. Dodał też, że wierni nie powinni skupiać się na rozpaczy, ale na modlitwie. Podkreślił, że pandemia to czas „rewizji życia”.

Duchowny z Torunia odniósł się też do stawianych często na pierwszym miejscu wartości, jakimi według niego są konsumpcjonizm i dbanie o własne przyjemności. Obecne czasy nazwał „pseudocywilizacją”. – Takie życie nie jest prawdą. Jesteśmy teraz w domach. Można wiele rzeczy przemyśleć. Warto przemodlić sobie wszystkie sprawy – tak odniósł się do czasu kwarantanny Tadeusz Rydzyk.

Jego słowa mogą zaskakiwać, szczególnie gdy pod uwagę weźmie się wypowiedź papieża Franciszka, który pandemię określił „okresem mroku i rozpaczy”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę