O. Tadeusz Rydzyk zabłądził w Bydgoszczy! Nie dotarł na mszę za Radio Maryja

W weekend odbywały się dwie uroczystości z okazji 28. urodzin Radia Maryja, pierwsza w Toruniu, a następnie w Bydgoszczy, na którą niestety o. Tadeusz Rydzyk nie zdołał dotrzeć. Tłumaczy, że zabłądził i nie mógł dojechać do katedry Bydgoszczy, a potem byłoby mu wstyd wchodzić podczas mszy, bo się spóźnił.

   

Onet podaje, iż w sobotę na ceremonii w Arenie Toruń pojawili się m.in. Mariusz Błaszczak, Zbigniew Ziobro i Mateusz Morawiecki. W niedzielę została odprawiona msza na starówce w katedrze św. Marcina i Mikołaja, a wśród gości byli m.in. biskup diecezjalny bydgoski Jan Tyrawa, lider bydgoskiego PiS Tomasz Latos, wiceminister obrony Bartosz Kownacki, a także posłanka Ewa Kozanecka. Zabrakło tylko Ojca Dyrektora.

– Przepraszam, że nie ma mnie, ale powiem, że byłem w Bydgoszczy. Błądziłem. No, nie dojechaliśmy. Kręciliśmy się w kółko, gdzieś tam… Co najgorsze, kochani, to oznakowania nawet nie ma porządnego. Nie wiem, czy Bydgoszczy nie stać na oznakowanie, żeby pokazać drogę do katedry? W ogóle tyle razy byłem w Bydgoszczy i jakoś teraz są jakieś trudności. Nawet ostatnio dojechaliśmy do księdza biskupa, no i nie można dojechać tam w ogóle. Co się to porobiło? Boże mój. U nas w Toruniu to wszystko widać. Nawet żeśmy się policji pytali dzisiaj, tłumaczyli nam. Niestety, już było trudno, jak msza święta zaczyna się i ileś już trwa, żeby wchodzić. To przecież wstyd – tłumaczył się podczas rozmowy telefonicznej.

   

Na usprawiedliwienie Rydzyka można wziąć pod uwagę fakt, że część największych dróg w Bydgoszczy jest remontowana, a w dodatku ruch w okolicach Starego Rynku, gdzie znajduje się katedra został ograniczony od 8 września tego roku. Biskup Jan Tyrawa miał zastrzeżenia do tej decyzji. W liście do prezydenta Bydgoszczy wskazywał, że wierni mogą mieć problemy z dotarciem na mszę.

Szef bydgoskiego klubu radnych PiS Jarosław Wenderlich oraz wojewoda Mikołaj Bogdanowicz prosili prezydenta Bydgoszczy o wyjaśnienie tej sprawy. Jakiś czas temu, na stronie internetowej Radia Maryja pojawiła się także petycja ws. przywrócenia ruchu wokół katedry, którą podpisało nieco ponad 500 osób.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News