„Obiecali, oszukali”. Pod takim hasłem politycy Platformy Obywatelskiej przypominają w mediach społecznościowych niezrealizowane obietnice rządu, m.in. dotyczące rozwoju mieszkalnictwa, i krytykują zapowiedzi programowe PiS zawarte w Polskim Ładzie.

„Nie zbudowaliśmy wam obiecanych mieszkań, to zrobimy wam rewolucje. Sami sobie zbudujcie bez pozwolenia. Wariaci. To ma być ład?”, napisał na Twitterze poseł PO Sławomir Nitras, nawiązując do zapowiadanych przez PiS ułatwień przy budowie własnego domu.

„Prezes zapowiada powstanie wielu nowych instytucji. To nic innego jak przygotowanie nowych miejsc pracy dla swoich”, oceniła wicemarszałek Sejmu i była kandydatka na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska, odnosząc się do sobotniego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego.

Jeszcze dalej w krytyce obozu władzy poszedł lider PO Borys Budka, który wyliczył niespełnione obietnice rządu i obarczył go winą za rekordową w Polsce ilość zgonów.

„Milion aut elektrycznych, 100 tys. mieszkań, lux-torpeda, prom ze Szczecina, program kosmiczny, wzrost inwestycji do 25% PKB, 22 mosty, oczka wodne, kanały żeglugi. Niespełnione obietnice. Zamiast tego – najwięcej ponadnormatywnych zgonów w UE”, podsumował Budka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę