Nauczycielka krzyczała na ucznia i szarpała go? W poznańskiej szkole podstawowej odbyła się kontrola MEiN
fot. Pixabay

W jednej ze szkół w Lisewie Malborskim w województwie pomorskim uczniowie zaczęli obrażać nauczycielkę, czym następnie pochwalili się na TikToku. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Od minionego poniedziałku o Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Lisewie Malborskim zrobiło się głośno. Odpowiedzialni są za to sami uczniowie, którzy pochwalili się swoim zachowaniem na TikToku.

Na udostępnionym nagraniu słychać, jak uczniowie obrażali nauczycielkę słowami „zamknij pi***”. Pozostali tylko się z tego śmiali, a na dodatek rzucali plecakami. Siódmoklasiści odpowiedzą teraz za swoje zachowanie przed sądem.

„Gazeta Wyborcza” przekazała, że w środę, 8 marca do Komendy Powiatowej Policji w Malborku wpłynęło nagranie z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania opiekuńczo-wychowawczego względem czterech nieletnich – przekazał sędzia Łukasz Zioła, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku, do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Malborku.

Ostatecznie zarzuty znieważenia funkcjonariusza publicznego na lekcji usłyszały dwie uczennice i dwóch uczniów w wieku 14 i 15 lat. Czwórka uczniów została ukarana naganą dyrektora i wychowawcy. Sąd rodzinny jednak może zastosować znacznie poważniejsze środki jak np. nadzór kuratora, a nawet umieszczenie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę