Brytyjczyk usłyszał zarzuty po tym, jak z wściekłości na swojego pracodawcę, zdemolował budynek hotelu. Teraz czeka go odsiadka w więzieniu.

Sprawcą zamieszania jest 36-letni John Manley, ojciec dwójki dzieci, mieszkający w miejscowości Netherton w Anglii. Mężczyzna wpadł we wściekłość, kiedy pracodawca ociągał się z wypłaceniem mu 600 funtów (ok. 3 tys. złotych) za pracę przy budowie hotelu. Wsiadł więc za kierownicę koparki i rozpędzonym pojazdem wjechał przez drzwi wejściowe hotelu, który budował. Jak podaje portal o2.pl nie było wątpliwości, co do winy, bowiem wszystko zostało zarejestrowane przez świadków zdarzenia.

Eksperci szacują straty na 443 tys. funtów brytyjskich (ponad 2 mln złotych). W tej sprawie zapadł już surowy wyrok. Orzekający sędzia David Aubrey wziął co prawda pod uwagę ciężki stan psychiczny i sytuację finansową mężczyzny, jednak zdecydował się na surowy wyrok. Być może z uwagi na fakt, iż Manley był już wcześniej karany. Mężczyzna dostał 5 lat i 4 miesiące pozbawienia wolności.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę