– W Sejmie, szczególnie w opozycji, trwa bardzo intensywna rywalizacja na najgłupszego posła i najgłupszą wypowiedź. Właśnie takich wysłuchałem niedawno – powiedział w środę wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, odnosząc się do konferencji prasowej posłów Platformy Obywatelskiej. – Proponuję panom posłom, którzy występowali na konferencji prasowej, żeby wyszli na chwilę z Sejmu i zobaczyli, czym żyje świat, czym żyją Polacy – dodał polityk PiS.

Terlecki skomentował w ten sposób wystąpienie parlamentarzystów PO, którzy domagają się  natychmiastowej dymisji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz szefa Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzeja Grzegrzółki. Zdaniem Roberta Kropiwnickiego, Cezarego Tomczyka i Mariusza Witczaka przez wiele tygodni okłamywali oni opinię publiczną i dziennikarzy w sprawie lotów marszałka.

– Do listy pasażerów dołączane były, moim zdaniem, kompletnie nieuprawnione osoby, takie jak Stanisław Piotrowicz, Maria Piotrowicz, Zdzisław Krasnodębski, Anna Krasnodębska, wielokrotnie poseł Bogdan Rzońca, wielokrotnie posłanka Wróblewska i wielu innych, w tym asystenci marszałka Kuchcińskiego – poinformował Robert Kropiwnicki i wyjaśnił: – Żadna z tych osób nie spełnia kryterium instrukcji HEAD, która wyraźnie mówi o członkach oficjalnych delegacji.

Poseł Tomczyk stwierdził z kolei, że „na naszych oczach legł mit o uczciwości polityków Prawa i Sprawiedliwości”. – Ten mit roztrzaskał się o ziemię, ten mit jest oparty na kłamstwie, ten mit prysł jak czar w ciągu ostatnich dni. Widzimy na naszych oczach i możemy dzisiaj powiedzieć jasno, że PiS to tak naprawdę partia oszustów, ludzi, którzy od wielu tygodni w sprawie marszałka Kuchcińskiego i jego niskich lotów kłamią regularnie; kłamią politycy PiS, kłamie Kancelaria Sejmu, kłamie rzecznik, który jest odpowiedzialny za prowadzenie polityki informacyjnej Sejmu, wreszcie kłamie sam marszałek Kuchciński – podkreślił Tomczyk.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę