Obrzydliwe zachowanie młodej kobiety. Okłamała seniorkę i okradła ją w sklepie

Kradzież
Fot. Policja Złotoryja

Podczas zakupów w jednym ze sklepów w Złotoryi starsza kobieta upuściła portfel i nie mogła go znaleźć. Poprosiła więc o pomoc młodą kobietę, ale ta, zamiast oddać seniorce zgubę, schowała ją do własnej torebki. Po dwóch dniach złodziejka została zatrzymana.

REKLAMA

Policjanci ze Złotoryi otrzymali zgłoszenie od 72-latki, która została okradziona w jednym z marketów. Opowiedziała mundurowym, że podczas zakupów portfel wypadł jej z rąk i spadł pod regał. Z powodu ograniczonej sprawności fizycznej, nie była w stanie sama go wyciągnąć.

Seniorka poprosiła o pomoc młodą kobietę, która stała obok. Ta po kilkukrotnym sprawdzeniu przestrzeni pod regałem przekazała 72-latce, że nigdzie nie widzi portfela. Nie mogli go znaleźć także pracownicy sklepu. Zaproponowali więc, że sprawdzą nagrania z monitoringu.

REKLAMA

Okradła i okłamała seniorkę, grozi jej 10 lat więzienia

Na nagraniach zauważono, że młodsza kobieta, którą 72-latka poprosiła o pomoc, w rzeczywistości znalazła portfel. Zamiast jednak oddać go seniorce, schowała go do swojej torebki, a następnie skłamała, że nigdzie nie widziała zguby.

REKLAMA

– Policjanci natychmiast zaczęli działać w sprawie. Po ustaleniu rysopisu podejrzanej podjęli czynności zmierzające do jej zatrzymania. Szybko wpadli na jej trop. Zatrzymali środek komunikacji publicznej, którym podróżowała kobieta, a następnie ku jej zdziwieniu zatrzymali ją i doprowadzili do komendy powiatowej policji w Złotoryi – przekazuje aspirant Dominika Kwakszys.

Jak się okazało, kobieta próbowała zapłacić kartą bankomatową 72-latki za zakupy, a następnie chciała wypłacić pieniądze. W obu przypadkach się to jej nie udało. Seniorka odzyskała swoją zgubę, a złodziejce grozi do 10 lat więzienia.