Zatrzymany
Fot. Policja Kraków

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w parkach dosiadał się do kobiet, po czym groził im nożem i bronią palną. 30-letni obywatel Azerbejdżanu został aresztowany, a mundurowi podejrzewają, że ma więcej przestępstw na sumieniu.

REKLAMA

Patrol z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie 8 stycznia. W Parku Tysiąclecia miał grozić nożem dwóm kobietom, które po przybyciu policjantów opowiedziały o całym zdarzeniu.

Poszkodowane podały rysopis mężczyzny, dzięki czemu policjanci rozpoczęli jego poszukiwania. Po kilku minutach zlokalizowano go przy jednym z bloków. Zatrzymany był agresywny i rzucił nożem w jednego z mundurowych, po czym zaczął uciekać.

REKLAMA

Po krótkim pościgu 30-letni obywatel Azerbejdżanu został zatrzymany. Mężczyzna wciąż był agresywny i próbował się wyrwać. Ostatecznie służby zabezpieczyły znaleziony przy nim nóż, natomiast podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania znaleziono wiatrówkę.

– 30-latek w Komisariacie Policji VII w Krakowie usłyszał kilka zarzutów. Między innymi naruszenia nietykalności cielesnej kobiety, kierowania gróźb karalnych wobec kilku kobiet, naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, wywierania wpływu na czynności urzędowe poprzez czynną napaść na funkcjonariusza – przekazuje policja.

REKLAMA