Dziś Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformowała, że dokonano zatrzymania obywatelki Rosji. Jekaterina C., przebywająca w Polsce od 2013 roku, zostanie wydalona z naszego kraju, a wobec czterech osób zastosowano zakaz wjazdu na polskie terytorium. Zdaniem ABW wszyscy mieli się dopuścić działań hybrydowych skierowanych przeciwko naszemu państwu.

– Wnioski dotyczące wymienionych osób to efekt realizowanych w ostatnich tygodniach działań ABW, neutralizujących aktywność dwóch struktur sieciowych biorących udział w rosyjskiej wojnie hybrydowej i informacyjnej prowadzonej przeciwko RP. W związku z materiałami zgromadzonymi w tej sprawie ABW ustaliła personalia osób angażujących się w aktywność wymierzoną w bezpieczeństwo RP – wyjaśnia Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Zaznaczył także, że objęci sankcjami brali udział w „podsycaniu animozji polsko-ukraińskich w sferze społecznej i politycznej oraz kwestionowaniu i podważaniu polskiej polityki historycznej i zastępowania jej narracją rosyjską”. Mieli podejmować próby „konsolidacji środowisk prorosyjskich w RP” właśnie w obszarze politycznym i społecznym.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę