Od czwartku 16 kwietnia wchodzi w życie nakaz zakrywania ust i nosa. Jak poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski twarz można zakryć chustką, szalikiem lub maseczką. Jest ona najwygodniejsza w użytkowaniu i najbezpieczniejsza. Niestety trudnodostępna lub droga. Ważną informacją jest, że Żabka postanowiła sprzedawać maseczki bez marży – za 1,62 zł za sztukę.

Jak informuje Gazeta.pl Next, Żabka i Poczta Polska wprowadziły do sprzedaży maseczki. Aby obniżyć ceny, zrezygnowały z marży i będą je sprzedawać po kosztach. W komunikacie prasowym sieć sklepów Żabka poinformowała, że od środy w 6000 sklepów w całej Polsce dostępne do nabycia są maseczki ochronne. Za opakowanie 10 sztuk maseczek zapłacimy 16,17 zł. Od czwartku maseczki mają być dostępne we wszystkich sklepach sieci. Kolejna dostawa pojawi się w przyszłym tygodniu.

W komunikacie prasowym Żabki wyjaśniono, że każdy powinien mieć możliwość nabycia maseczki ochronnej w jak najniższej cenie. Z tego powodu sieć podjęła decyzję o dystrybucji maseczek bez marży, czyli w cenie która zawiera jedynie koszty zakupu i transportu.

W trosce o dobro klientów Żabka wprowadziła zasadę limitu jednej paczki z maseczkami dla każdego klienta. Ma to zapobiec wykupowaniu maseczek przez osoby, które chcą je później sprzedać drożej i w ten sposób się dorobić. Maseczki przeznaczone są dla osób dorosłych, stanowią wyrób niemedyczny przeznaczony do ochrony osobistej. Pomoc Żabki na tym się nie kończy. Sieć przekaże również pół miliona maseczek do placówek służby zdrowia.

Na Poczcie Polskiej również będzie można zaopatrzyć się w maseczki. Dostępne są tam maseczki wielokrotnego użytku ze specjalnej tkaniny, którą można dezynfekować i wyparzać w wysokiej temperaturze około 50 razy. Kosztują 9,99 zł za sztukę. Obecnie są dostępne w województwie mazowieckim i łódzkim. Od 20 kwietnia będzie je można nabyć w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę