Fot.Facebook.com/jacek.sasin.1

Łukasz Nowakowski, ochroniarz wicepremiera Jacka Sasina, został dyrektorem w Poczcie Polskiej. Jego miesięczne zarobki na stanowisku zastępcy Dyrektora Zarządzającego Pionem Poczta Polska Ochrona ds. Operacji mogą wynosić nawet 14 tys. złotych. Sprawę ujawnił w piątek portal Onet.pl.

REKLAMA

Według portalu Nowakowski jest podoficerem Służby Ochrony Państwa (SOP). Kilka lat temu trafił do Wydziału Zabezpieczenia Specjalnego, zajmującego się ochroną najważniejszych osób w państwie. Został skierowany do osobistej ochrony ministra aktywów państwowych, czyli Sasina.

Onet informuje, że Nowakowski pozostaje w bardzo dobrych prywatnych stosunkach z wicepremierem w rządzie Mateusza Morawieckiego. Pod koniec sierpnia 2021 towarzyszył Sasinowi i grupie jego kolegów na wakacjach w Madrycie. Sprawa miała pozostać w tajemnicy przed opinią publiczną, ujrzała jednak światło dzienne.

REKLAMA

Biuro Prasowe Poczty Polskiej, odpowiadając na pytania portalu w tej sprawie, stwierdziło, że kodeks pracy nie określa zasad rekrutowania dyrektorów. „Oznacza to, że pracodawca ma swobodny wybór co do osób, które chce zatrudnić. Pracodawca nie ma także obowiązku wydawania żadnego dokumentu, który regulowałby zasady rekrutacji dyrektorów”, podkreślono w dokumencie.