REKLAMA

REKLAMA

W ramach nowego rozporządzenia dzisiaj zostały wprowadzone nowe zasady obostrzeń. To pierwszy z czterech etapów „odmrażania gospodarki”. Zmiany nie są istotne, wydają się bardziej symboliczne. Dotyczą głównie klientów sklepów. Czego dokładnie można się spodziewać?

Jeszcze do wczoraj, w sklepach mogło przebywać jednocześnie maksymalnie trzech klientów na jedną kasę. Pozostali kupujący musieli stać w kolejce pod sklepem z utrzymaniem 2 metrowej odległości między sobą. Od dzisiaj zmienia się sposób liczenia dopuszczalnej liczby klientów.

REKLAMA

Jak teraz jest to liczone? W sklepach o powierzchni mniejszej niż 100 metrów kwadratowych obowiązuje limit 4 osób na jedną kasę. W sklepach większych niż 100 metrów kwadratowych zakupy w jednym czasie może robić do 10 osób. Maksymalnie 4 osoby mogą stać w kolejce do kasy na stacji paliw czy np. na bazarze.

Zmieniają się również zasady godziny dla seniorów. Do tej pory w godzinach od 10 do 12 sklepy przyjmowały jedynie osoby powyżej 65. roku życia. Od dzisiaj ta zasada przestaje działać w niedziele i soboty.

REKLAMA

Nadal trzeba zasłaniać twarz w sklepach i nosić rękawiczki. Nie działają galerie za wyjątkiem aptek, drogerii, sklepów spożywczych, banków i niektórych usług. Jak informuje Wprost markety budowlane powyżej 2 tys. metrów kwadratowych nadal będą nieczynne w weekendy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA