fot. Pixabay

To nazwisko kojarzy chyba każdy. Zmarł Tadeusz Gołębiewski – właścicieli i założyciel sieci hoteli a także fabryki cukierniczej. Jak poinformowała „PAP” osoba odpowiedzialna za kontakty z mediami w firmie TAGO Agnieszka Gawińska – biznesmen odszedł we wtorek 21 czerwca.

Wczorajsze pogłoski o śmierci znanego biznesmena potwierdziła Agnieszka Gawińska – na dzień po śmierci Gołębiewskiego.

„Dziś ukaże się komunikat na stronach internetowych hoteli i przedsiębiorstwa TAGO. Upoważniona jestem tylko do przekazania informacji, że Tadeusz Gołębiewski zmarł w dniu wczorajszym” – potwierdziła w środę 22 czerwca Agnieszka Gawińska.

Mimo tego, że Tadeusz Gołębiewski zaczynał w branży cukierniczej, jego nazwisko jest znane głównie z potężnej sieci hoteli w całej Polsce. To właśnie do niego należały miejsca wypoczynku wielu Polaków – w Karpaczu, Białymstoku czy Wiśle. Pierwszy hotel Gołębiewski postawił w 1989 roku w Mikołajkach. Ostatnim, którego budowy doglądał, jest wciąż powstający „Hotel Gołębiewski” w Pobierowie. Ma to być klejnot koronny hotelarskiego imperium – największym obiektem należącym do sieci.

Zmarł w wieku 79 lat. Zaczynał jako prosty cukiernik

Urodził się 1 stycznia 1943 roku. W czasach młodości Tadeusz Gołębiewski uczęszczał do technikum cukierniczego. Ukończył także Szkołę Główną Planowania i Statystyki w Warszawie (dziś Szkoła Główna Handlowa). W latach 60. ubiegłego wieku rozpoczął pracę, jako cukiernik, aby następnie w 1972 założyć swoje pierwsze Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego Tago.

Tadeusz Gołębiewski zmarł w wieku 79 lat. Nie wiadomo, jaka była bezpośrednia przyczyna zgonu.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę