Odkryto lek na COVID-19! Był znany już w starożytnej Grecji

fot. Pixabay.com

Możliwe, że Izraelczycy odkryli nowy sposób leczenia COVID-19. Używany przez mieszkańców starożytnej Grecji i Egipcie lek – na bazie szafranu – może okazać się bardzo skuteczny w leczeniu ciężkich przypadków choroby, wywołanej zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

REKLAMA

Jak wynika z badań prof. Ami Schattnera z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie – skutecznym środkiem w zwalczaniu objawów choroby COVID-19 może okazać się Kolchicyna. Środek ten przetrwał tysiące lat i do dzisiaj służy w medycynie. Kolchicyny używa się na przykład do leczenia stanów zapalnych wywołanych przez dnę moczanową oraz Rodzinnej Gorączki Śródziemnomorskiej (FMF).

Dotychczas przeprowadzono 6 rund badań na 6 tysiącach pacjentów, chorujących na COVID-19 – poinformował Prof. Ami Schattner. U każdego z pacjentów zaobserwowano znaczną poprawę stanu zdrowia – nawet w przypadku osób ciężko przechodzących chorobę. Kolchicyna zmniejsza ponadto śmiertelność choroby nawet o połowę. Badania nad wykorzystaniem leku prowadzono dotąd w Kanadzie, Grecji, RPA, Hiszpanii oraz Brazylii.

„Lek jest tani, potrzebna jest niewielka dawka półmiligramowa dziennie, a jego stosowanie zostało już wprowadzone, czyniąc kolchicynę ważnym odkryciem, które może znacząco przyczynić się do zmniejszenia śmiertelności wśród chorych na COVID-19, jeśli wyniki będą potwierdzone w dalszych badaniach” – powiedział profesor.

REKLAMA

Podziel się: