Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione – pisze na Twitterze wiceszef MSWiA. „Potwierdziły się najgorsze obawy” – dodał Jarosław Zieliński.

Tragiczną informację przekazano dziś rano na Twitterze. „Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym” – czytamy we wpisie Jarosława Zielińskiego.

W niedzielę o godzinie 4 nad ranem policja dostała zgłoszenie o motorówce pływającej po jeziorze. Po dojechaniu na miejsce funkcjonariusze wraz z ratownikami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdzili, że nie było ludzi na dryfującej łodzi .

Rzeczy pozostawione na włączonej motorówce, wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania, w trakcie których policja znalazła na brzegu jeziora jedną osobę. Była to kobieta, która o własnych siłach dopłynęła do brzegu. Poinformowała ona, że pływał z nią 39-letni mężczyzna.

I informacji przekazanych przez kobietę wynikało, że podczas wykonywania manewru skrętu obydwoje wypadli z motorówki do wody. Policjanci poinformowali, że odnaleziona na brzegu 27-letnia mieszkanka Łodzi była w dobrym stanie.

Jak przekazywał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, „pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku trwają czynności w niezbędnym zakresie, mające ustalić okoliczności i przyczyny zdarzenia na jeziorze Kisajno”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę