Protest w Rosji
YouTube | The Guardian

W sieci pojawiło się nagranie z Petersburga, na którym widać młodą kobietę, która postanowiła w pojedynkę wykonać protest przeciwko wojnie. Wiele osób nie poparło jej podejścia i skrytykowało jej zachowanie.

Całe zdarzenie miało miejsce tuż przed pomnikiem Tarasa Szewczenki w Petersburgu. Nagranie zostało umieszczone w sieci przez „The Guardiana”. Widać na nim, jak ubrana w żałobny strój Rosjanka trzyma w ręku kwiaty.

Po chwili do protestującej podeszła starsza kobieta i zaczęła ją pytać, dlaczego zachowuje się w taki sposób. Młoda Rosjanka odpowiedziała, że wyraża w ten sposób swój sprzeciw wobec wojny. – Swołocz! Su*a – odpowiedziała druga kobieta.

Starsza z kobiet po chwili dodała, że osoba, która nagrywa zdarzenie jest „sprzedawczykiem”. Powiedziała też, że żołnierze w Ukrainie są z własnej woli i walczą o przyszłość Rosji. Nie zgadzała się ze stanowiskiem młodej protestującej.

Protesty w Rosji należą do rzadkości. Wiele osób nawet jeśli sprzeciwia się agresji na Ukrainę to nie ma odwagi tego wyrazić. W lutym i marcu ludzie w Moskwie i Petersburgu zaczęli wychodzić na ulicę, ale szybko zostali rozgonieni przez służby porządkowe.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę