Jak nieoficjalnie dowiedział się portal DoRzeczy.pl, zapadła już decyzja w sprawie odwołania Zbigniewa Ziobry ze stanowiska ministra sprawiedliwości. Jego następcą miałby zostać wiceszef sejmowej komisji sprawiedliwości Przemysław Czarnek.

Do zmian w kierownictwie resortu sprawiedliwości ma dojść w efekcie zerwania koalicji rządowej, tworzonej przez PiS, Solidarną Polskę i Porozumienie. „Spór zaostrzył się po głosowaniu ws. »Piątki dla zwierząt« autorstwa PiS. Posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry zagłosowali przeciw rozwiązaniom. Z kolei działacze Porozumienia Jarosława Gowina w większości wstrzymali się od głosu. Projekt poparła jedynie wicepremier Jadwiga Emilewicz”, przypomina DoRzeczy.pl

Informację o tym, że były wojewoda lubelski i poseł PiS Przemysław Czarnek zastąpi na stanowisku ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, portal potwierdził w dwóch niezależnych źródłach.

Czy sprawa jest już definitywnie przesądzona? „Z naszych ustaleń wynika, że decyzja ws. dymisji Ziobry i powołania na jego miejsce Czarnka może jeszcze ulec zmianie, jeśli dojdzie do przełomu w rozmowach między PiS-em a Solidarną Polską”, zastrzega DoRzeczy.pl.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę