Mnóstwo turystów wybrało w tym roku Tatry. Jaki jest skutek? Brak miejsc na parkingach w rejonie Morskiego Oka, na szlakach kolejki i wyprzedane bilety.

Na oficjalnej stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawił się komunikat o możliwych kolejkach na niektórych szlakach, m.in. na Rysy czy Giewont. TPN poinformował, że na parkingach w rejonie Morskiego Oka często nie ma miejsc. Wszyscy, którzy chcą skorzystać z parkingów w rejonie Morskiego Oka (Palenica Białczańska, Łysa Polana), muszą wcześniej zarezerwować miejsce online.

Jak informuje redakcja gazety.pl rezerwacji można dokonać przez stronę internetową tpn.pl – do północy dnia poprzedzającego realizację, pod warunkiem, że bilety nie zostały wyprzedane wcześniej. Koszt rezerwacji miejsca parkingowego to 30 zł.

W tym roku, zainteresowanie wycieczkami nad Morskie Oko jest ogromne. W związku z dużym ruchem turystycznym na szlakach ze sztucznymi ułatwieniami (łańcuchy) mogą tworzyć się kolejki. Chodzi głównie o Rysy, Giewont oraz rejon Orlej Perci. Na taką sytuacje mają wpływ również trwające remonty szlaków graniowych na odcinkach: Przełęcz Liliowe – Świnica, Grześ – Wołowiec, Siwa Przełęcz – Starorobociański Wierch.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę