Dyrektor Radia Maryja w nadawanej w tej rozgłośni audycji „Aktualności dnia” oskarżył TVP o lansowanie homoseksualizmu. Zdaniem o. Tadeusza Rydzyka propagowanie takich postaw może doprowadzić do tego, że polskie dzieci wyrosną na morderców.

Redemptorysta stwierdził, że obecna deprawacja młodzieży jest kontynuacją m.in. rewolucji seksualnej na uniwersytetach oraz festiwalu w Woodstocku w USA. Podkreślił, że z jednej dewiacji przechodzi się do kolejnej.

– To wszystko służyło rozpasaniu młodych właśnie w tej dziedzinie, bo jak w tej dziedzinie człowiek jest rozpuszczony, to może mieć później kłopoty przez całe życie – powiedział o. Tadeusz Rydzyk. – Warto przypomnieć sobie, jak przeróżni przestępcy, mordercy byli zdeprawowani. Widać to w amerykańskiej literaturze, która podaje historie, jak przestępcy skazani na kary śmierci, podczas ich wykonywania na krzesłach elektrycznych, jaki oni mieli żal do tych, którzy ich zdeprawowali w dzieciństwie – dodał.

Sytuację mogliby uratować, w ocenie o. Rydzyka, Polacy, gdyby tylko zorganizowali w całym kraju spotkania przeciwko deprawacji. Jak podkreślił zakonnik, homoseksualiści nie są w stanie przekazać dzieciom prawidłowego modelu wartości. W związku z tym, że telewizja publiczna ich promuje, duchowny zaapelował też o wywieranie presji na TVP, by zaprzestała ona swojej szkodliwej moralnie działalności.

– Pytanie jest o to, jaki oni model rodziny w filmach przedstawiają, ile jest tam różnych homoseksualnych scen – oznajmił o. Rydzyk, nie kryjąc zdziwienia. – Jestem zaskoczony, że w telewizji publicznej to się dzieje nagminnie. Podejmowałem próby, żeby jakoś ten problem zasygnalizować, ale nic nie zrobili w tej dziedzinie. Działajmy tak, żeby telewizja publiczna rzeczywiście była telewizją polską.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę