Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk skomentował na antenie rozgłośni posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. ochrony zwierząt, praw właścicieli zwierząt oraz rozwoju polskiego rolnictwa.  Głównym tematem spotkania była krytyka, jak to nazwano, pseudoekologów, a więc grup walczących z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego i ze zamianami klimatycznymi.

Redemptorysta przypuścił przy okazji ostry atak na środowiska ekologiczne, określając ich mianem „ekoterrorystów”.

– Co robią ekoterroryści, widać bardzo wyraźnie po Puszczy Białowieskiej. Radzę wszystkim, żeby pojechali tam i zobaczyli. (…) Ekoterroryści niszczyli tamtych bezradnych ludzi, leśników – powiedział o. Rydzyk, nawiązując do protestów przeciwko wycince drzew w Puszczy Białowieskiej.

Założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam oskarżył również ekologów o przyczynienie się do śmierci ministra środowiska Jana Szyszki, który był mocno związany z toruńską rozgłośnią.

– Niszczyli prof. Jana Szyszko, najwybitniejszego polskiego specjalistę w tej dziedzinie. Myślę, że właśnie oni przyspieszyli jego śmierć – podkreślił o. Rydzyk, dodając, że Szyszko „walczył niesamowicie, dawał wszystkie siły”, by ochronić środowisko naturalne w Polsce.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat