– Jak chcieli zniszczyć Kościół i wiarę, to uderzali w kapłanów. Tak robił Hitler, Lenin i Stalin, a teraz idzie na nas marksizm – mówił podczas Apelu Jasnogórskiego na Jasnej Górze ojciec Tadeusz Rydzyk, atakując w ten sposób m.in. osoby, które ujawniają pedofilię wśród polskich duchownych.

Pierwotnie wystąpienie dyrektora Telewizji Trwam miało być poświęcone omówieniu sobotniej XX pielgrzymki młodzieży na Jasną Górę z Radiem Maryja.  W pewnym momencie redemptorysta zaczął jednak bronić księży oskarżanych o czyny pedofilskie.

– To poniewieranie kapłanów dlatego, że jakiś znalazł się – może zasłabł, może mu się coś z sercem zrobiło, może z głową. I to, że upadł, że zgrzeszył, nawet najgorzej – nie znaczy, że wszyscy są tacy kapłani – mówił ojciec Rydzyk. – Dziękujemy za kapłanów i kochajcie kapłanów. Jak chcieli zniszczyć Kościół, zniszczyć wiarę, chociażby w XX w., to uderzali w kapłanów. Tak robił Hitler, tak robił Lenin i Stalin, a teraz idzie na nas marksizm – przekonywał zebranych.

– Nieraz potop nas zalewał – i teraz nas zalewa potop (…) który powodują przeróżne organizacje antyewangelizacyjne – kontynuował toruński redemptorysta. –  Widzimy to w mediach, widzimy w tym ataku na Kościół katolicki – z tymi strasznymi sprawami, o których słyszymy codziennie wśród polityków, wśród tak zwanych dziennikarzy. (…) Chcą utopić naszą wiarę, chcą utopić zaufanie do kościoła – podkreślił ojciec Rydzyk podczas Apelu Jasnogórskiego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę