Ojciec Rydzyk nie poprze prezydenta Dudy? Do gry wchodzi kandydat związany z Radiem Maryja

Jak informuje Onet, w wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, wystartuje były europoseł PiS i prezes partii Ruch Prawdziwa Europa-Europa Christi prof. Mirosław Piotrowski. Chce reprezentować środowiska katolicko-narodowe, które są rozczarowane prezydenturą Andrzeja Dudy.

– Tak, zamierzam wystartować w tegorocznych wyborach na urząd prezydenta Polski. Właśnie rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów – ujawnia Piotrowski w rozmowie z Onetem.

Nowy kandydat już w przyszłym tygodniu ma przedstawić swój program wyborczy. Wkrótce zaprezentuje też skład sztabu wyborczego.

– Wiele osób i środowisk katolickich oraz patriotycznych jest zawiedzionych obecną prezydenturą. Sądzę, że po niedawnych deklaracjach urzędującego prezydenta w sprawie związków partnerskich i LGBT automatycznie stracił on ich poparcie – wyjaśnia Mirosław Piotrowski motywy swojej decyzji o starcie w wyborach prezydenckich.

Czytaj także:  Rumuński premier złamał restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Zapłacił karę

Piotrowski jest politykiem od lat kojarzonym z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. W kampanii wyborczej liczy na poparcie redemptorysty i jego mediów, czyli Radia Maryja, Telewizji Trwam oraz „Naszego Dziennika”.

– Ufam, że osoby, które znam od ponad 20 lat i nazywają mnie przyjacielem, nadal takimi pozostaną – mówi Piotrowski zapytany o ewentualne poparcie ojca Rydzyka.

Szanowni Państwo, w odpowiedzi na oczekiwania wielu osób i środowisk katolickich oraz narodowych uprzejmie informuję,…

Opublikowany przez Mirosława Piotrowskiego Sobota, 8 lutego 2020

Komentarze