Dyrektor Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk w wywiadzie opublikowanym  w weekendowym wydaniu „Naszego Dziennika” odniósł się do najnowszych wydarzeń związanych z polskim Kościołem katolickim. Zdaniem toruńskiego redemptorysty krytyka postępowania hierarchów kościelnych i krycia przez nich pedofilii wśród duchownych to „atak na Kościół”.

– Zawsze było tak, że jeżeli chciano zniszczyć Kościół, wyrwać z serc ludzi wiarę w Pana Boga, to atakowano tych, którzy tę wiarę nieśli. Jeśli zniszczy się ewangelizatora, to Ewangelia nie dotrze do człowieka. To jest ta metoda. To, co kiedyś robiła pałka i karabin, dziś robią media – oświadczył o. Rydzyk, komentując w ten sposób wyemitowanie przez stację TVN24 filmu potwierdzającego ukrywanie przez kard. Stanisława Dziwisza przypadków molestowania dzieci przez księży.

Twórca toruńskiej rozgłośni zarzucił również mediom szkalowanie kard. Dziwisza.

– Nie udowadnia się komuś, że popełnił zło, tylko ten człowiek musi sam udowadniać, że nie jest winny. Rzucić kłamstwo w mediach, w obieg publiczny, i to na cały świat – oświadczył.  – Człowiek bez udowodnienia winy zostaje napiętnowany, jest skrzywdzony, obrzucony błotem – podkreślił.

Zdaniem o. Rydzyka ujawnienie sprawy kard. Dziwisza ma na celu zniszczenie autorytetu Jana Pawła II.

– Chcą najpierw przedstawić, jak źli byli ci, którymi się Papież otaczał; jak źli byli różni kardynałowie i biskupi, i jak zły był jego sekretarz. Ostatecznie chodzi o przekaz podprogowy: jeżeli ludzie z otoczenia św. Jana Pawła II byli tacy źli, skoro takimi się otaczał, to też i on musiał być zły. To wszystko jest wpisane w walkę z wiarą, z Kościołem – stwierdził zakonnik.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat