Dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam o. Tadeusz Rydzyk zaapelował do sympatyków toruńskich mediów o przekazywanie mu kopert z datkami. Redemptorysta potrzebuje znów pieniędzy, tym razem na nowy wóz transmisyjny dla swojej telewizji.

– Wóz, który mamy, przejechał ponad 700 tys. kilometrów, a jego wyposażenie jest już bardzo przestarzałe. Musieliśmy wziąć pożyczkę na nowe auto. Kosztowało to 5 milionów złotych – mobilizował o. Rydzyk słuchaczy na antenie Radia Maryja. Przy okazji poskarżył się na kiepską sytuację finansową jego mediów, mocno nadwyrężoną przez zakup pojazdu.

Pieniądze mają być zbierane 13 i 14 lipca na Jasnej Górze podczas najbliższej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Ojciec Rydzyk zaapelował, by jej uczestnicy zabrali ze sobą koperty z pieniędzmi na spłatę kredytu. Mają być one podpisane imieniem i nazwiskiem ofiarodawcy i zostaną wrzucone do przygotowanej urny. Wóz transmisyjny zostanie uroczyście poświęcony podczas mszy z udziałem pielgrzymów.

Podobny apel o wsparcie zakupu „samochodów transmisyjnych” dla Telewizji Trwam o. Rydzyk wystosował w 2017 roku. Jak wynika z informacji portalu money.pl, łączna wartość darowizn dla fundacji Lux Veritatis założonej przez redemptorystę przekroczyła dwa lata temu 29 mln złotych, zaś jeszcze w 2018 roku fundacja miała na koncie 10 mln złotych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę