Ojciec Rydzyk uderza w PIS! „…geje i inni. Coś obrzydliwego”

– W telewizji publicznej za pieniądze Polaków i katolików puszcza się filmy, które źle przedstawiają rodzinę, wzorce złe, rozwód za rozwodem, partner za partnerem, geje i inni. Coś obrzydliwego puszczają w telewizji publicznej. Jaka to dobra zmiana? – pytał o. Tadeusz Rydzyk słuchaczy Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Dyrektor rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk na zakończenie mszy na jasnogórskim szczycie zarzucił telewizji publicznej emitowanie filmów uderzających w rodzinę. Skrytykował również Prawo i Sprawiedliwość. Przemówienie usłyszało bardzo wielu wiernych, ponieważ to jedno z największych wydarzeń pod względem liczby uczestników w sanktuarium.

Czytaj także:  Znowu wiele zakażeń w Polsce. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

 Jaka ta to dobra zmiana? Dobrze, że jest 500 plus i inne rzeczy, ale (ważny jest – red) duch narodu. Owszem, jestem za tym co jest dobrego, ale nie wszystko jest dobre i ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra. O ducha narodu trzeba walczyć – mówił o. Rydzyk.

Wierni na słowa o. Rydzyka zareagowali brawami i okrzykami.

– Co mi z tego, że pokrzyczycie tutaj. To trzeba w swojej wiosce, w swoim domu, w swoim mieście organizować się mądrze, naprawdę. Teraz wybory się zbliżają; nie wiem co będzie z tymi sprawami. Ja wiem, że może nie wszystko naraz można, ale co? Że w Brukseli powiedzą? Myśmy przeżyli najazd szwedzki, i radzieckie przeżyliśmy, i nie daliśmy się – powiedział.

Czytaj także:  Trzaskowski: Awaria w „Czajce” to sytuacja naturalna

Dyrektor Radia Maryja wezwał do wycofania się Polski z tzw. konwencji stambulskiej (tzw. antyprzemocowej).

– Konwencja stambulska jak nie będzie odwołana, to co będzie? Będą wchodzić gorzej jak nóż w masło, takie nie w lodówce. A nie odwołali tego. To Platforma wprowadziła i PSL, a ci nie odwołali. Dobrze, że jest 500 plus, dobrze, że są pieniądze na chleb, ale chleb to nie wszystko – zaznaczył.

Czytaj także:  Czarzasty: Czarnek to homofobiczny świr

Ojciec Rydzyk zarzucił telewizji publicznej emitowanie filmów uderzających w rodzinę.

– W telewizji publicznej za pieniądze Polaków i katolików puszcza się filmy, które źle przedstawiają rodzinę, wzorce złe, rozwód za rozwodem, partner za partnerem, geje i inni. Coś obrzydliwego puszczają. Jaka to dobra zmiana? – powiedział Rydzyk, dodając, że jej słuchacze są „wojskiem i rycerzami” Maryi.

 

Komentarze