Na polskiej scenie politycznej pojawi się niebawem nowa partia. Jak poinformował „Dziennik Wschodni”, do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił w ubiegłym tygodniu wniosek o rejestrację ugrupowania politycznego o nazwie Ruch Prawdziwa Europa.

Założenie nowej formacji politycznej to prawdopodobnie inicjatywa dyrektora Radia Maryja ojca Tadeusza Rydzyka. Wskazywałby na to fakt, że wniosek o rejestrację Ruchu złożył europoseł Mirosław Piotrowski, który jest uważany za bliskiego współpracownika redemptorysty.

Podstawą programową nowej partii mają być założenia inicjatywy „Europa Christi”, powstałej w marcu 2017 roku z inspiracji honorowego redaktora naczelnego tygodnika „Niedziela” ks. infułata Ireneusza Skubisia. Głównym celem ugrupowania Ruch Prawdziwa Europa ma być, według informacji „Dziennika Wschodniego”, odbudowanie „chrześcijańskiego myślenia o Europie”.

Czy ojciec Rydzyk chce tą nową inicjatywą polityczną pokrzyżować plany prezesowi Kaczyńskiemu przed wypadającymi w maju 2019 roku wyborami do Parlamentu Europejskiego?

– To może być element gry politycznej i próba wywarcia presji na Prawo i Sprawiedliwość w kontekście przyszłorocznych eurowyborów. Jeśli osoby związane z Radiem Maryja i Telewizją Trwam nie dostaną dobrych pozycji na naszych listach, może pojawić się „groźba” startu pod własnym szyldem, z poparciem mediów o. Tadeusza Rydzyka – mówi „Dziennikowi Wschodniemu” lubelski polityk Prawa i Sprawiedliwości.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę