Dyrektor Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk w wywiadzie udzielonym czwartkowemu „Naszemu Dziennikowi” podkreślił wagę wyborów prezydenckich.

Według redemptorysty od tego, kto wygra wybory, zależeć będzie dalszy los Polski. Jego zdaniem zwycięstwo kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego będzie równoznaczne z ateizacją Polski. Natomiast wygrana obecnego prezydenta Andrzeja Dudy  zagwarantuje, że pozostanie ona patriotyczna i chrześcijańska.

– Polska jest w Europie wyspą wiary zachowującą prawo naturalne i prawo Boże – zauważył o. Rydzyk. – W niedzielę wybierać będziemy pomiędzy cywilizacją łacińską a antycywilizacją, między Polską biało-czerwoną, z jej najpiękniejszą kulturą od Mieszka I, a liberalizmem lewicowym, z wszystkimi konsekwencjami: antykulturą, antyetyką, walką z Panem Bogiem, walką przeciw normalnej rodzinie – podkreślił.

Szef Telewizji Trwam zaapelował również o jak największy udział w głosowaniu 12 lipca. Jak stwierdził, muszą na nie pójść również ludzie starsi, gdyż wyborcom nie grozi zakażenie koronawirusem. – O to łatwiej jest w sklepie niż w lokalu wyborczym – oświadczył o. Rydzyk.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat