fot. Pixabay

To jedna z nielicznych historii, kiedy ręka sprawiedliwości dosięga sprawcę w mgnieniu oka. W tym wypadku nie zdążyła zareagować nawet policja czy sąd. Po tym, jak ojczym zgwałcił swoją 9-letnią pasierbicę sprawiedliwość wymierzyli… bracia dziewczynki. Znaleźli pedofila i wspólnie ze znajomym pobili go na śmierć. Zostali oczywiście aresztowani, jednak społeczeństwo domaga się ich ułaskawienia.

Do zdarzenia doszło w stanie Teksas, w Stanach Zjednoczonych – jak przekazał brytyjski „Daily Mail”. Ojczym, Gabriel Quintanilla, dopuścił się brutalnego gwałtu na swojej 9-letniej pasierbicy. Dziewczynka wykazała się ogromną odwagą, gdyż prawdopodobnie poinformowała o zajściu swoich braci. Tak więc Christian Trevino, Alejandro Trevino i ich znajomy Juan Melendez postanowili się pomścić 9-latkę. Zlokalizowali Quintanillę i dokonali na nim brutalnego pobicia. Kiedy zorientowali się, że mężczyzna nie żyje, wrzucili jego zwłoki do bagażnika samochodu i wywieźli na pole, gdzie ostatecznie porzucili.

Społeczeństwo domaga się uwolnienia mścicieli

Christian, Alejandro i Juan zostali aresztowani w ubiegłą sobotę przez funkcjonariuszy z Departamentu Policji Pharr w Pharr w stanie Teksas.

Jak przekazał „Daily Mail” – kiedy wiadomość o aresztowaniu oraz okolicznościach zbrodni dotarła do opinii publicznej, część Teksańczyków zaczęła domagać się uwolnienia sprawców! Na stronie change.org stworzono petycję, która wzywa władze stanu do ułaskawienia trzech mścicieli. Do tej pory podpisało ją ponad 200 tys. osób. Autorem inicjatywy jest Carlos Eduardo Espina.

„Prosimy stan Teksas o uwolnienie tych nastolatków, którzy prawdopodobnie inaczej spędzą resztę życia w więzieniu za ochronę swojej siostry. Troje nastolatków obecnie przebywa w areszcie, a kaucja każdego z nich została ustalona na ponad milion dolarów. Jeśli zostaną skazani za morderstwo, grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości zwolnienia warunkowego” – apeluje Carlos Eduardo Espina na Change.org.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę