Na garwolińskim osiedlu na Mazowszu doszło do wstrząsających wydarzeń. Okno jednego z mieszkań na trzecim piętrze było otwarte. Nikt by się nie spodziewał, że ktoś może sobie zadać tyle trudu, aby się wspiąć w celu dokonania przestępstwa. Tak jednak zrobił gwałciciel. Wszedł do środka i wykorzystał seksualnie znajdującą się tam kobietę. Policja po kilku godzinach zdołała go zatrzymać do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Garwolinie.

Gwałt miał miejsce w niedzielę 8 września. Jak podał portal egarwolin.pl gwałciciel wspiął się na trzecie piętro i dostał się do lokalu przez otwarte okno. Tam jego ofiarą padła kobieta.

– Takie zdarzenie miało miejsce i jest prowadzone śledztwo. To zdarzenie miało miejsce w mieszkaniu pokrzywdzonej w Garwolinie – informuje w rozmowie z serwisem egarwolin.pl zastępca prokuratora rejonowego w Garwolinie Marcin Ignasiak. Sprawcę ujęto w parę godzin po dokonaniu gwałtu. Zgodnie z informacjami podanymi przez serwis, mężczyzna był pijany. On i ofiara mają około 30 lat.

O komentarz poproszony został także Leszek Wójcik szef Prokuratury Rejonowej w Garwolinie. – Postępowanie jest prowadzone, trwają czynności. Z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie zdradza szczegółowych informacji – powiedział w rozmowie z Fakt24.

Na razie wiadomo, że sprawcy postawiono zarzut gwałtu na kobiecie. Okazuje się jednak, że nie zastosowano w tym przypadku aresztu lub dozoru policji jako środka zapobiegawczego. Za ten czyn przepisy przewidują od 2 do 12 lat więzienia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę