Oko za oko, protest za protest. Grupa narodowców postanowiła podokuczać liderowi PO pod jego domem, nie szczędząc gorzkich wypowiedzi w kierunku Grzegorza Schetyny.

Narodowcy umówili się za pośrednictwem mediów społecznościowych na spotkanie przed domem Schetyny w niedzielne popołudnie. Wśród przybyłych znalazł się m.in. Piotr Rybak, który został zapamiętany m.in. z podpalenia kukły Żyda w czasie wrocławskiej manifestacji antyimigranckiej.

Tym razem obeszło się bez palenia kukieł, jednak na ulicy Siewców we Wrocławiu można było usłyszeć słowa wypowiedziane przez megafon: – Tacy bandyci i złodzieje nie powinni brać udziału w życiu publicznym.

Kilkudziesięcioosobowa grupa zgromadzonych demonstrowała nie tylko brak zgody na protesty takie jak ten sobotni zorganizowany przed domem Jarosława Kaczyńskiego, ale także wyrażali swoje poparcie dla reformy sądów.

Liderowi Platformy obrywało się co rusz: – Jak posprzątają sądy to bandyci tacy jak Schetyna znikną z życia publicznego. Demonstranci skandowali: „targowica”, „kanalia”, „złodziej”, „zdrajca ojczyzny”. Przypomnieli też często ostatnio cytowane słowa byłej premier Ewy Kopacz, że władzę zdobywa się przy urnie, a nie na ulicy.

Schetyna osobiście tego słyszeć nie mógł, ponieważ w tym czasie sam był manifestantem – tym razem w Legnicy.

Po godzinnej akcji manifestujący odśpiewali hymn i rozeszli się, uprzedzając jednak, że znów się w tym miejscu pojawią, jeśli przed domem Jarosława Kaczyńskiego powtórzą się protesty.

https://www.youtube.com/watch?v=QWNfEpbt_G4


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę