REKLAMA

kosz na śmieci
fot. screen Youtube / Kitchen Gadgets Zone

W naszych mieszkaniach unosi się wiele różnych zapachów. Niektóre z nich są bardzo przyjemne, a inne niekoniecznie. Jak pozbyć się uciążliwej woni z kosza na śmieci i co zrobić, by swąd nie rozchodził się po szafce pod zlewozmywakiem?

REKLAMA

W kuchni kosz na śmieci przeważnie stoi w szafce pod zlewem. Nawet gdybyśmy każdego dnia wynosili śmieci i robili porządki w szafce, to i tak nieprzyjemny zapach, który wydostaje się z kosza, pozostanie z nami na długo. Najgorszą możliwą sytuacją jest przedziurawienie się worka i wydostanie się płynnej zawartości na zewnątrz.

Wówczas w schowku pod zlewem zaczyna unosić się potworna woń, która jest nie do zniesienia. My natomiast jesteśmy zmuszeni starannie wyczyścić cały kontener na śmieci. Na szczęście istnieje pewien łatwy patent, który pomoże rozwiązać zagwozdkę. Na czym polega? Na zastosowaniu silikonowego żwirku dla kota. Zobacz, jak go użyć w przypadku pojemnika na odpadki.

REKLAMA

Odór z szafki pod zlewem usuniesz szybko i skutecznie

Jeśli jesteś właścicielem kota, to z pewnością masz w domu silikonowy żwirek. Wsyp go na spód kosza na śmieci. Zniweluje smród, ale nie tylko. Wchłonie także płyny, które wydostaną się z worka, gdy ten się rozerwie. Ciecz od tej pory przestanie gromadzić się na dnie śmietnika, więc uda ci się rozwiązać dwa problemy jednocześnie. Żwirek to znakomity pochłaniacz płynów, a oprócz tego poskromi nieprzyjemną woń. Z tej przyczyny warto go umieścić także w chłodziarce, w której przechowujemy ryby, sery i inne aromatyczne dania.

Gdy wstawisz naczynie ze żwirkiem do tego urządzenia, to wchłonie on obecne wewnątrz aromaty. Pamiętaj, aby żwirek regularnie wymieniać (np. co 3-4 tygodnie). Gdy otworzysz drzwiczki lodówki, to już żaden brzydki zapach nie popsuje ci humoru.

REKLAMA

Czytaj też: Patent na piękny filodendron prosto z kuchni. Nawóz za grosze postawi go na nogi


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA