Olbrychski: Kaczyński to śmieszny dyktatorek (WIDEO)

REKLAMA

W internecie zostało opublikowane nagranie, na którym wybitny aktor Daniel Olbrychski odnosi się do obecnej sytuacji w Polsce oraz do wyborów prezydenckich. W swoim utworze odtwórca roli Kmicica w „Potopie” nie oszczędza polityków PiS i popiera kandydaturę Rafała Trzaskowskiego.

Olbrychski charakteryzuje „trzech muszkieterów”, którzy rządzą Polską.

REKLAMA

– Głowa rządu, Mateuszek, wszyscy wiemy, to kłamczuszek – mówi o premierze Mateuszu Morawieckim. Z kolei urzędujący prezydent Andrzej Duda, walczący w wyborach o reelekcję, został nazwany „marionetą prezesa”.

Sporo uwagi aktor poświęcił również Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezesa PiS Olbrychski scharakteryzował jako „śmiesznego dyktatorka”. – To nie Breżniew, ani Putin, ktoś ten elektorat kupił – stwierdził artysta.

Według Olbrychskiego zmianę obecnej sytuacji w Polsce zapewni jedynie zwycięstwo kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.

REKLAMA

– Trzeba brać się już do dzieła, by nam znowu nie zginęła. A więc, Panie i Panowie, witamy dzisiaj w Podkowie. Gdyby nasza Polska cała jak my tutaj głosowała, dawno byśmy mieli zmianę. Byłoby pozamiatane. Pilibyśmy zdrowie jego, prezydenta Trzaskowskiego – podkreśla w swoim utworze aktor.