Fot. Facebook.com/radeksikorski

Europoseł Radosław Sikorski opublikował najnowsze oświadczenie majątkowe. Wynika z tego, że posiada on dom o wartości sześciu milionów złotych i dwa mieszkania o warte miliony złotych.

Europoseł KO zawarł w oświadczeniu informację o domu o powierzchni 800 metrów kwadratowych i wartości 6 mln zł (jest to pałac w Chobielinie w woj. kujawsko-pomorskim). Poza tym ma dwa mieszkania: o powierzchni 170 metrów i 133 metrów, odpowiednio o wartości 2,5 i 5 mln zł. Jednego jest właścicielm, drugiego współwłaścicielem. Oba obciążone są hipoteką.

W 2020 roku Sikorski zarobił łącznie 107,5 tys. euro brutto jako poseł PE i 100 tys. dolarów jako członek Rady Doradczej Sir Bani Yas Forum. Sikorski podał również inne dochody, ale nie ujawnił kwot, ponieważ zgłosił je w ramach PIT i działalności gospodarczej. Są to czynsze za grunta i nieruchomości, felietony i artykuły, tantiemy z serwisu YouTube przekazane Domowi Dziecka w Bydgoszczy, honoraria za wykłady uniwersyteckie i komercyjne i doradztwo.

Poza tym europoseł prowadzi działalność gospodarczą ,,Radosław Sikorski Sikorski Global”, z tytułu której w ubiegłym roku osiągnął 333 tys. zł dochodu.

Sikorski ma liczne oszczędności: 40 tys. zł, 5 tys. dolarów, 62 tys. funtów brytyjskich i 5 tys. euro, a także 16 tys. 411 akcji amerykańskiej spółki Silvair INC. Oprócz tego dysponuje tez kontem emerytalnym w USA i planem emerytalnym w Wielkiej Brytanii.

Sikorski posiada samochód Range Rover z 2019 roku, motocykl MW-650 z koszem (1978 r.) i ciągnik John Deere (2015). Do tego dopisał także 500 gram kruszców, monety, obrazy i portrety, a także kolekcję książek.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Cezary K.

Redaktor strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Wiadomości, Kulinaria