PiS żąda od Mariana Banasia dymisji. Po tym komunikacie, rozlała się fala komentarzy na temat całej sytuacji, partii PiS oraz samego Banasia. – Przed chwilą zakończyło się spotkanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego z prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Władze partii wyraziły wobec prezesa Banasia oczekiwanie złożenia dymisji z zajmowanej funkcji – napisał Fogiel. Głos w tej sprawie zabrał również Andrzej Olechowski – Zdaje się, że do dymisji wzywa Mariana Banasia partia, której nie jest członkiem – stwierdził Olechowski, były szef resortu finansów.

Andrzej Olechowski na antenie TVN24, podkreślił, że Banaś utrzymuje, że jest niewinny, a fakty w całej sprawie ustalały media. Zauważył także, że służby, nie „prześwietliły” w odpowiednim momencie Banasia. Dlatego uważa, że PiS nie będzie bronił Banasia. – Choć w tym przypadku trzeba być ostrożnym i patrzeć uważnie dalej, co się dzieje – stwierdził.

Olechowski odniósł się także do sprawy prawyborów w Koalicji Obywatelskiej. Zaznaczył, że będzie głosować na Małgorzatę Kidawę – Błońską. – Mam do niej zaufanie i uważam, że to jest właściwa osoba – podkreślił.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę