Olsztyn: Potrąciła na przejściu dla pieszych matkę z 5-letnim dzieckiem! [WIDEO]

Zielone światło na przejściu dla pieszych nie gwarantuje bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Niestety przekonała się o tym matka z 5-letni dzieckiem, którzy prawidłowo przechodząc przez jezdnię zostali potrąceni przez 24-letnią kobietę. Przerażające zdarzenie nagrały kamery olsztyńskiego ITS-u. Kobieta straciła prawo jazdy i niebawem stanie przed sądem.

Do wypadku doszło w sobotę (22.06.2019) przed godz. 13:00 na ul. Limanowskiego. 24-letnia kobieta kierująca pojazdem marki Volkswagen, wjeżdżając na skrzyżowanie, gdy sygnalizator pokazywał czerwone światło, potrąciła na przejściu dla pieszych 5-letniego chłopca i jego mamę.

Czytaj także:  Andrzej Grzyb z PSL zakażony koronawirusem

Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

Po zdarzeniu natychmiast wezwano służby ratunkowe, a do ich przyjazdu świadkowie zaopiekowali się poszkodowanymi. Na szczęście tym razem skończyło się jedynie na ogólnych potłuczeniach.

„Pośpiech i chwila nieuwagi na drodze wystarczą do tego, by doszło do tragedii. Pamiętajmy, że piesi w konfrontacji z rozpędzonym samochodem rzadko kiedy wychodzą bez szwanku. Dlatego szczególnie w obszarze zabudowanym, w miejskim gęstym ruchu tak ważne jest zachowanie koncentracji, bezpiecznej prędkości, a także zasady ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego” – informuje policja.

Czytaj także:  Jest kolejny rekord zakażeń. Nowe dane od resortu zdrowia

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.